יסודות חידוש מטבח

מכיוון שהמטבח הוא אחד החדרים המנוצלים ביותר בבית, כמעט כל בעל בית יחווה את המשימה המרגשת, אם כי המרתיעה, של תכנון שיפוץ מטבח בזמן זה או אחר.

לפני שאתה מנסח שדרוג מטבח חדש או רוכש את שירותיו של מעצב מטבחים מוסמך, עליך לשאול את עצמך את השאלה הזו: "מהי המטרה העיקרית לחידוש המטבח שלי?"

שיפוץ מטבח בדרך כלל נופל לאחת מחמש קטגוריות; או שילוב של שניים או יותר:

קוסמטיקה – עיצוב מטבח רטרו למטבח מודרני יותר, או להפך

כדי לשנות או לשפר את פריסת עיצוב המטבח

לניתוב תנועה במטבח

להגדיל את שטח המטבח

כדי להרחיב את שטח המטבח כלפי חוץ

קוסמטי

הסגנון הנפוץ ביותר של מהפך עיצוב המטבח הוא לעדכן או לשנות את מראה המטבח לקבלת מראה חדש ורענן. פרויקט שיפוץ מטבח קוסמטי אינו משנה את מתווה המטבח. זה כרוך בחידוש הקירות, ארונות המטבח, הדלפקים, הרצפה; או שינוי העיצוב הכללי. עיצוב מטבח עכשווי לעיצוב מטבח כפרי צרפתי, למשל.

בעלי בתים רבים צמצמו את עלויות שיפוץ המטבחים על ידי מיחזור של כמה היבטים של המטבח, במקום לרכוש כל מה שחדש. ארון מטבח פונה מחדש וחומרת ארון חדשה יכולה לעבור דרך ארוכה במתן ארונות ישנים את מתיחת הפנים הדרושה כדי להחמיא לעיצוב מטבח חדש. חסכון של מאות ואפילו אלפי שקלים.

שינוי פריסת המטבח

שינוי פריסת עיצוב המטבח עשויה לכלול מכשירי מיקום מחדש, גופי אזורים ואכילה למערך מסודר טוב יותר. 

כמובן ששיפוץ מטבח מסוג זה עשוי לדרוש עבודות נגרות, חשמל או אינסטלציה. ושירותיו של קבלן מיוחד, כמו אינסטלטור או חשמלאי.

הפניית תנועה

שינויים בעיצוב מטבחים המפנים מחדש את התנועה יכולים להיות שינויים בפריסה נרחבת. זה עשוי לכלול הוספת דלת חדשה, הנעה של דלת קיימת או הורדת חלק מקיר כדי לפתוח את המטבח, כדי שתרגיש יותר פתוח ופחות מבודד.

פריסת עיצוב המטבח הבסיסית וטביעת הרגל (אזור התנועה) דורשת לעיתים קרובות עיצוב מחדש. אך התוצאה של ניתוב מחדש של תנועה גורמת למטבח להיראות ולהרגיש גדול יותר ויעיל יותר.

הגדילו את שטח המטבח

הגדלת שטח המטבח על ידי הרחבה לווה שטח מחדרים סמוכים. יצירת פינת אוכל נוספת ומרחב רגליים פנוי במטבח; והגדלת שטח האחסון הזמין במטבח. או תוספת של דלפק ארוחת בוקר לנשנושים מהירים, או עגלת מטבח מסוג אטליז לחלל עבודה נוסף.

פרויקט מסוג זה כרוך לעתים קרובות בהעברה או הסרה של קירות פנים, וסידור מחדש של מכשירים ואביזרים. התוצאה? שטח משמעותי יותר, אחסון מוגבר וגישה פתוחה לחדר הסמוך.

הרחב את שטח המטבח

הרחבת שטח כלפי חוץ על ידי הוספת תוספת לבית היא הסוג הנרחב והיקר ביותר של שיפוץ מטבח. ביצוע שינויים פנים וחוץ בביתך דורש לרוב מומחיות וכישורים של כמה אנשי מקצוע – כולל קבלן כללי.

פרויקט מסוג זה יכול לשנות לחלוטין את הפונקציה, הזרימה והעיצוב של המטבח שלכם, כמו גם את המראה החיצוני של הבית שלכם. הוא מספק אפשרויות נוספות לעיצוב מטבח משלך; תוך שימוש בתוספת חלק או בחלקם כאזור פינת מטבח. כמו כן, שטח רצפה נוסף למטבח או אולי אזור עיצוב מטבח למזווה, עם מדפים לחפצי אוכל ואחסון מכשירי מטבח קטנים.

לאחר שזיהית את המטרה העיקרית לשיפוץ המטבח, תאר את התוכניות שלך על הנייר. שלב את העיצוב המתאים ביותר לצרכים שלך, בסגנון שתבחר; כזה שיחמיא לשאר עיצוב הפנים של הבית ולנושא הכללי.

מאמרים נוספים

לקבלת הצעת מחיר ללא עלות
מלאו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם