מה אתם מחפשים סגנון איזור ישוב מחיר מקסימלי
בחר מה אתם מחפשיםselect
בחר סגנוןselect
בחר איזורselect
בחר עירselect
בחר מחיר מקסימליselect

סוגי הפרגולות הנפוצים לבתים פרטיים

סוגי הפרגולות הנפוצים לבתים פרטיים

בשנים האחרונות, ניתן לראות את הפרגולות ביותר ויותר בתים פרטיים בישראל. כשמתבוננים על התמורה שלהן לבתים אלה, לא קשה להבין מדוע: הפרגולות כוללות בתוכן יתרונות אסתטיים ומעשיים כאחד, ומעלות את קרנו של הבית בעשרות מונים. התקנת פרגולה, עם זאת, אינה דבר פשוט, כשעיקר המאמצים נופלים על מציאת הפרגולה המתאימה ביותר. אילו סוגי פרגולות קיימים?

אבחנה ראשונה: חומר הגלם

את הפרגולות הנפוצות בבתים פרטיים ניתן לחלק במספר אופנים. החלוקה הראשונה היא בהתאם לחומר הגלם ממנו הן עשויות. הסוג הנפוץ ביותר, וזה שמזוהה עם פרגולות מעל הכול, הוא פרגולות עץ, ולו מכיוון שהן מעניקות מראה טבעי, האידיאלי לכל מרפסת או חצר. גם פרגולות עשויות אלומיניום נחשבות לפופולאריות במיוחד: הן מעניקות מראה מודרני, ופשוטות אפילו יותר לתחזוקה. פרגולות מתכת נוספות עשויות מברזל או מנחושת.

פרגולות פלסטיק נחשבות לעמידות ולפשוטות עוד יותר לתחזוקה. החיסרון העיקרי של פרגולות הפלסטיק הוא שמגוון הצבעים שלהן מצומצם יחסית, ושהפרגולות עלולות לאבד את צבען עם הזמן.

פתוחה, או סגורה?

מעבר לחלוקה שבין חומרי הגלם, כאשר בוחרים פרגולה חשוב לתת את הדעת גם על הצורה שלה, שתגדיר, בהמשך לכך, את השימושים האפשריים שלה. התכלית של פרגולה פתוחה, שלא כוללת בתוכה כיסוי עליון (כלל או בצורה חלקית), היא אסתטית בלבד. פרגולה שכזו תהיה פשוטה יותר להשמה: ההצללה באמצעותן תהיה חלקית, אך מצד שני האוורור שהן מאפשרות יהיה מקסימלי.

פרגולות מהסוג הסגור כן יכללו בתוכן פתרון הצללה, חלקי או מלא. המעלה המרכזית של פרגולה סגורה היא ההגנה שהיא מאפשרת, הן מהגשמים של חודשי החורף והן מקרני השמש העזות שתוקפות במרבית ימות השנה בישראל.

אופן השמת הפרגולה

משתנה נוסף שנכנס לתמונת ההבדלים בין סוגים שונים של פרגולה הוא האופן שבו היא מושמת בשטח, הלכה למעשה. הסוג המקובל ביותר של פרגולות הוא אלה העומדות: פרגולות אלה מחוברות לאדמה בחצר, באמצעות קורות ייעודיות. במצבים מסוימים, ובעיקר כאשר הקרקע אינה יציבה או ישנו מחסור במקום, עשויות להיכנס לתמונה פרגולות תלויות, אשר ההחזקה שלהן נעשית באמצעות מוטות ברזל ומוטות מתיחה.

המפתח לבחירה נכונה

לא בכל המקרים, פשוט לדעת איזו פרגולה מתאימה לפני השטח בחצר מסוימת. זאת ועוד, בכל אחד מהסוגים יש הבדלים באופן ההתקנה, בתחזוקה הנדרשת, וכמובן – גם בתג המחיר. המלצה יעילה, על מנת לא ללכת לאיבוד, היא להיעזר בידע המקצועי של חברות המשווקות ומתקינות פרגולות מעוצבות ואיכותיות, שיסייעו בבחירה המושכלת ביותר לבית הנתון.

מה אתם מחפשים?
הכלselect
איזור
הכלselect
מחיר מקסימלי
הכלselect
:
...Loading...