מה אתם מחפשים סגנון איזור ישוב מחיר מקסימלי
בחר מה אתם מחפשיםselect
בחר סגנוןselect
בחר איזורselect
בחר עירselect
בחר מחיר מקסימליselect

המקצוע שהוא כמעט הכי עתיק בעולם


מסתבר שלהיות היום אינסטלטור 24 שעות ביממה זה עסק מאד משתלם. מסקר שנעשה התברר שהמקצועות שנדרשים הכי הרבה בתקופה האחרונה הם אינסטלוטורים ומורים, אין ספק שזוהי הפתעה גדולה לכל העוסקים במלאכה שלכאורה נראית פשוטה ולמעשה היא כלל וכלל לא. מקצוע השרברבות או האינסטלציה כפי שרובנו מכירים איננו מקצוע קל כלל וכלל. בעבר מקצוע זה היה עובר מאב לבן ואף נלמד במספר בתי ספר בודדים ברחבי הארץ, אך במרוצת השנים המקצוע איבד מיוקרתו ואף מוסד להשכלה לא המשיך את המסורת ללמד את המקצוע הזה ומי שידע אותו לא טרח להכשיר דורות חדשים כי לא היה דורש.

היום יותר מתמיד שווה להיות אינסטלטור 24 שעות

דווקא היום, בגלל המודעות הגדולה שיש לציבור בתחומי הצריכה השונים ואולי גם בגלל שלהיות היום אינסטלטור זה לא רק לחפור באדמה, להניח צינור פלסטיק וכמה מחברים, יש דרישה הולכת וגדלה לאינסטלטורים מורשים ומוכשרים. זאת ניתן לזקוף לזכות התפתחות הטכנולוגיה שהביאה איתה כלים חדשים לפיתוח וטיפול בענייני תשתית, צנרת ואף יותר. עם השנים מקצוע השרברבות קיבל מתיחת פנים רצינית ומקצוע שהיה בעבר לעניים בלבד, הופך להיות אחד הדרושים כיום במשק.

מה צריך בשביל להיות שרברב ?

בשביל להיות אינסטלטור 24 שעות ביממה צריך חוש טכני טוב, יכולת עבודת ידיים מדויקת וזריזה וראש שיכול לחזות תהליכים טרם אירעו עם יכולת פיתרון מבעוד מועד. במקצוע הזה צריך יכולת בקריאת שרטוטים ותוכניות, הבנת תשתית צנרת על כל מרכיביה והסתעפויותיה תוך מתן פתרונות מהירים ויעילים לטווח הרחוק. אינסטלטור טוב יהיה זה שידע לזהות בעיה עתידית וייתן מענה במיידי לטווח הרחוק, לא פעם קורה שאחרי שמבנה בנוי אין יכולת לתקן תקלות, אינסטלטור טוב יידע לתכנן נכון את תשתית הצנרת כך שלכל בעיה שתתעורר במהלך הזמן יהיה פיתרון מהיר ויעיל.

איפה לומדים ?

את ההכשרה להיות אינסטלטור ניתן ללמוד כיום דרך משרד התמ"ת. קיימים מסלולים קבועים מראש עבור מקצוע השרברבות בסופם אפשר להמשיך לתואר הנדסאי והם:

  • מסלול הראשון – אינסטלטור פרטי המטפל באיתור ותיקון נזילות בלבד.
  • מסלול השני – אינסטלטור עם תעודת הנדסאי עם הכשרה בהכנת תשתית ביוב וצנרת.

לחילופין, אפשר בסיום הלימודים להצטרף כעובד מהשורה לחברה עם מוניטין טוב שנותנת שירותי אינסטלציה, לקבל הכשרה תוך כדי עבודה, ללמוד מהטובים ביותר בזמן אמת מהשטח ואז אם מחליטים יוצאים לדרך כעצמאי. אינסטלציה הוא אחד המקצועות שניתן ליהנות בו מכל העולמות, למשל: שעות עבודה מוכתבות וידועות מראש כך שנשאר מספיק זמן להיות גם בחיק המשפחה,  הכרות עם אנשים חדשים ופיתוח תקשורת בין אישית איכותית, טיפול בבעיות מאתגרות ופתרונן ויכולת להתקדם ולהפוך למתכנן ומרכיב של מערכות חדשות או שיפוץ של ישנות.

 

 

 

 

 

מה אתם מחפשים?
הכלselect
איזור
הכלselect
מחיר מקסימלי
הכלselect
:
...Loading...